Jest taki czas, bardzo ciepły, choć grudniowy...

Parafrazując tekst piosenki można powiedzieć – jest taki czas, bardzo ciepły, choć grudniowy. Tak właśnie było w naszej szkole od początku grudnia. W holu szkoły stanęła piękna, żywa choinka a pod nią znalazły miejsce figurki Mikołaja, renifera oraz Pani Mikołajowej co sprawiało, że już od wejścia  do szkoły mieliśmy dobry humor. Potem pojawiły się dekoracje w klasach, uczniowie w czapkach mikołajkowych i świątecznych sweterkach. Kolejne  wydarzenie to mikołajki – uczniowie przygotowywali sobie prezenty, rodzice pojawili się z workami pełnymi paczek, niemal jak Mikołaje. Zapach pierników unosił się w szkole, próby Jasełek rozbrzmiewały w klasach i na szkolnym korytarzu,  a akcja charytatywna  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM nabierała tępa.

15 grudnia odbyło się spotkanie z rodzicami w ramach Dni otwartych i okazja do złożenia sobie życzeń oraz prezentacji stroików wykonanych przez uczniów.
Kulminacyjnym momentem było wystawienie Jasełek, które przygotował ks. Michał Kropidłowski wraz z Panią Bernadetą Tajką oraz Paniami Grażyną Mikulską i Aurelią Plejewską.  Zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz uczniowie z przyjemnością obejrzeli przedstawienie, w którym tradycja wspaniale połączyła się z przesłaniem  wiary w narodzenie Bożego Syna , wskazaniem najważniejszych wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu oraz nawiązaniem do współczesnego świata.
Stylowy chór pięknie podkreślił treści przedstawione w Jasełkach śpiewając kolędy, często wraz z widzami. Radosny akcent został wprowadzony również przez występy grup tanecznych. Od współczesnych aranżacji do popularnych piosenek świątecznych i kolęd, po tańce charakterystyczne dla różnych narodów, które pojawiły się przy żłóbku, aby oddać hołd Dzieciątku.
Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem i w tym nastroju udali się na wigilie klasowe. Jeszcze życzenia, wspólne kolędowanie i mogliśmy się udać na kilkudniową przerwę świąteczną. Jak powiedział Pan Burmistrz Marcin Czerniec „Światło Betlejemskie zaświeciło nad naszą miejscowością”
WESOŁYCH ŚWIĄT.