X GRAND PRIX RADKOWA I ZIEMI KŁODZKIEJ

Drugi turniej szachowy z cyklu X Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej 2023 rozegrano  25.03.23 r. W turnieju, którego organizatorem jest klub szachowy UKS GIECEK Radków    zagrało 69 zawodników. Turniej rozegrano  na dystansie 7 rund tempem 10 minut plus 5 sekund na każde posunięcie. W turnieju zagrali: Karol Piwiński kl. 4a, Franciszek Michalik kl.4 b,  Amelia Głąb kl. 6a i Marcel Rawski kl. 6b. Marcel jest „nowym” uczniem naszej szkoły – witamy i cieszymy się, że dołączył do nas bardzo dobry  szachista.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszej szkoły w turnieju był Karol Piwiński (5,0 pkt – pięć wygranych partii i trzy porażki) , który zajął 19 miejsce w turnieju i 4 miejsce w kategorii chłopców do lat 12.  Karol uzyskał tyle samo „dużych” punktów co rywale na podium a o kolejności decydowały „małe” punkty -  a tych uzbierał niestety mniej od rywali.

Marcel Rawski (5,0 pkt – pięć wygranych partii i trzy porażki) sklasyfikowany na 22 miejscu i 6 miejscu w kategorii chłopców do lat 12. I podobnie jak u Karola do podium zabrakło niewiele.

Franciszek Michalik ( 4,0 pkt – cztery wygrane i cztery porażki) zajął 38 miejsce w turnieju i 10 miejsce w kategorii chłopców do lat 12.

Głąb Amelia (3,0 pkt – dwa zwycięstwa, 4 porażki, punkt za pauzę) 52 miejsce w turnieju  i 4 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 14.

II turniej z  cyklu Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej był najlepszym jaki rozegrali w tym roku szkolnym nasi szachiści. Karol i Marcel otarli się o podium. Pięć wygranych partii w takim turnieju należy uznać za dobry wynik zwłaszcza, że klasyfikowani byli w grupie ze starszymi zawodnikami.

Udział uczniów w turnieju był możliwy dzięki rodzicom, którzy dowieźli dzieci na turniej za co serdecznie dziękujemy!

Szczegółowe wyniki turnieju: