NIE HEJTUJĘ - REAGUJĘ!

W tym roku szkolnym kolejny raz nasza szkoła brała udział w organizowanych w lutym „Dniach Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.  Wspólnie zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy wiele działań promujących zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Hasłem przewodnim było ,, NIE HEJTUJĘ - REAGUJĘ!”.

Wszystkie nasze zadania realizowane były od początku lutego do końca marca.  W realizację zadań włączyła się cała społeczność szkolna. Wychowawcy przeprowadzili na godzinie wychowawczej pogadanki na temat: Zagrożeń w Internecie - HEJTU, CYBERPRZEMOCY, omówili z uczniami jakie  zagrożenia mogą czyhać na uczniów serfujących po Internecie i jak się przed nimi ustrzec, dlaczego nie wolno obrażać innych w internecie,  jak reagować i radzić sobie z hejtem . Wspólnie z  uczniami przygotowali gazetki tematyczne: ,,Nie hejtuję - reaguję”.  Nauczyciel zajęć informatycznych przeprowadził lekcje dotyczące bezpiecznego serfowania po Internecie, konsekwencji umieszczania zdjęć i nieodpowiednich wpisów na portalach społecznościowych, korzystania z serwisów i komunikatorów. Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w wielu konkursach: plastycznych tradycyjnymi technikami (rysunek, praca malarska, kolaż, wycinanka, wydzieranka), wykonali prace przy użyciu programów graficznych (Paint, Paint 3D, GIMP) . Wszystkie działania spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i upominki. Dzięki udziałowi uczniów w tych zadaniach, wzrosła świadomość dotycząca różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobu ich unikania, uczniowie  poszerzyli również swoją wiedzę na temat hejtu, czym jest i że hejt wyrażany jest głównie poprzez tekst, ale również przez grafikę i filmy. Dowiedzieli się jak radzić sobie i reagować na internetowy hejt i jak wyrażać soją opinie nie obrażając innych. Wszystkie te działania zostały zaprezentowane na stronie naszej szkoły.

A OTO WYNIKI KONKURSÓW;

KONKURS  PLASTYCZNY