Konkurs Ortograficzny „ O Złote Pióro Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego”

26 maja 2023 roku odbył się XX Gminny Konkurs Ortograficzny „ Złote Pióro Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego”.  Konkurs ten ma wieloletnią tradycję i od lat jest objęty patronatem Pana Marcina Czernieca Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego, który funduje nagrody dla zwycięzców w postaci piór.

Również Pani Dyrektor Bożena Kołodziej podkreśliła, że konkurs jest organizowany od wielu lat i daje możliwość do spotkań nauczycieli i uczniów. Zwróciła też uwagę, że należy dbać o poprawność językową, ponieważ w ten sposób również pokazujemy naszą postawę wobec języka ojczystego.
Na konkursie spotykają się dwie szkoły Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Uczniowie piszą dyktanda w trzech grupach wiekowych a teksty przygotowane są przez nauczycieli niezwiązanych z żadną ze szkół. W tym roku poprosiliśmy o to Panią Dorotę Twardowską, która doskonale wie, jaki poziom trudności powinien pojawić się w danej grupie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc.
Nauczyciele poloniści przygotowują swoich uczniów do konkursu a zwycięstwo jest zawsze dużą radością, tak dla uczniów jak i dla nauczycieli.

W tym roku wyniki były następujące:

Klasy II – III

1 miejsce –  Krzysztof Bielas ZSP nr 1

2 miejsce –  Zuzanna Szachnowska ZSP nr 1

3 miejsce –  Karolina Orzeł ZSP nr 1

Klasy IV-VI

1 miejsce –  Maja Dumanowska ZSP nr 2

2 miejsce –  Lena Łuczak ZSP nr 1

3 miejsce – Maja Gomółka ZSP nr 1

Klasy VII – VIII

1 miejsce – Martyna Zinkiewicz  ZSP nr 2

2 miejsce – Martyna Roicka  ZSP nr 2

3 miejsce – Bartłomiej Zinkiewicz  ZSP nr 2

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu konkursu, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.