Świąteczna zbiórka dla dzieci z rodzinnego domu dziecka

W grudniu 2023 roku uczniowie klasy 3B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim wraz z Rodzicami i wychowawczynią Natalią Jędrzejewską zorganizowali świąteczną zbiórkę dla dzieci z rodzinnego domu dziecka w Byczeniu. Była to inicjatywa samych uczniów, którzy chcieli podzielić się radością i ciepłem ze swoimi rówieśnikami.

Zbiórka trwała dwa tygodnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności klasowej. Uczniowie przynosili do szkoły zabawki, gry, przybory szkolne, słodycze i inne drobne upominki. Wszystkie dary zostały zapakowane w kolorowe paczki i opatrzone życzeniami świątecznymi.

Państwo, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka "Avonlea" byli wdzięczni za taką niespodziankę. Uczniowie klasy 3B również byli zadowoleni i dumni, że mogli sprawić radość innym dzieciom. Zbiórka była dla nich okazją do poznania trudnej sytuacji życiowej swoich rówieśników i do wykazania się empatią i solidarnością.

Zbiórka była wspierana przez dyrekcję szkoły, która doceniła zaangażowanie i pomysłowość uczniów. Szkoła otrzymała podziękowania i listy gratulacyjne.

Zbiórka była przykładem, że nawet mały gest może mieć duże znaczenie dla innych ludzi. Uczniowie klasy 3B pokazali, że święta Bożego Narodzenia to czas, w którym warto dzielić się dobrem i radością z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.