Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie klas pierwszych

             W dniu 11 października odbył się uroczysty apel zorganizowany przez panią A. Stygę z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania klas pierwszych. Apel rozpoczął się podziękowaniami dla pracowników szkoły z przekazaną wiedzę i trud włożony w kształcenie serc i umysłów uczniów. Słowa podzięki wyrażone zostały w wierszu:

 Za to, że wiemy dokąd Wisła płynie
I gdzie mieści się Tatr najwyższy grzbiet,
I jakie nosił Sobieski imię.
 
Że rzekę trzeba pisać przez „er zet”...
Za to, że wiemy, co Kopernik zdziałał
I ile to jest siedem razy trzy...
Gdzie Rzym, gdzie Krym,
gdzie Niedźwiedzica Mała.
 
Że rok ma trzysta sześćdziesiąt dni...
 Za to wszystko, co jeszcze dla nas tajemnicą
(przed nami jeszcze sporo szkolnych lat),
za to składamy Wam dziś wiele życzeń
a z nimi najpiękniejszy kwiat!
 
Samorząd uczniowski przygotował kwiaty dla nauczycieli jako symboliczny gest wdzięczności. Następnie zaproszeni goście mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez panią A. Olewicz. W humorystycznej scence uczniowie gimnazjum pokazali różnice pomiędzy nauczycielami a uczniami.
W kolejnej części apelu miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W imieniu ich rodziców ślubowanie złożyła pani A. Mroczek.
 Niech zatem kamienieckich żaków ołówek
Co skrzydła wiekopomnymi czynić zdoła
Pasuje was na uczniów szkoły
A dyrektor niechaj aktu pasowania dokona.
 
Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz tarczę na dowód, iż od tego dnia został pełnoprawnym członkiem braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Bolesława Chrobrego. Na apelu zaprezentowali się również sami pierwszoklasiści przygotowani do wystąpienia przez wychowawczynie: pani E. Otfinowska i p. W. Ciborowska.
W kolejnej części rozdane zostały stypendia, które ufundował wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec.
Podczas apelu miało także miejsce pożegnanie p. Adeli Koprzak. Pani dyrektor Bożena Kołodziej podziękowała za wszystkie chwile i pełne zaangażowanie w realizację zdań w pracy.