Światowy Dzień Oszczędzania

31 października 2018 roku w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Oszczędzania.

Na zajęciach w klasach 1 - 3 omawiano podstawowe zagadnienia opracowane w ramach programu edukacyjnego SKO prowadzonego przez PKO Bank Polski.  Zachęcano uczniów do umiejętnego gospodarowania pieniędzmi, planowania wydatków, oszczędzania wody, prądu, papieru i niemarnowania żywności. Uczniowie poznali sposoby na ekooszczędzanie i uświadomili sobie, dlaczego warto oszczędzać, jak zmniejszyć wydatki i jak pomnażać pieniądze, aby spełnić swoje marzenia.

Pierwszoklasiści na podstawie wiersza J. Brzechwy pt.”Rozrzutny wróbelek” przekonali się, że warto  systematycznie oszczędzać i planować wydatki w myśl powiedzenia „ Składać ziarnko do ziarnka to mądra gospodarka”. Uczniowie klas drugich przedstawili sposoby oszczędzania zasobów Ziemi w formie graficznej, natomiast hasła i powiedzenia o oszczędzaniu zapisali uczniowie klasy trzeciej.

Zgromadzone prace uczniów umieszczono na gazetce szkolnej udokumentowanej w galerii poniżej.

Inicjator i koordynator działań - opiekun SKO: Ewa Otfinowska