Święto Górników – Barbórka

Uczniowie klasy 3a SP wraz z wychowawczynią Agnieszką Wydrą oraz panią dyrektor Bożeną Kołodziej w dniu 3 XII 2018r., odwiedzili Kopalnię Surowców Mineralnych w Byczeniu, Kopalnię Gnejsu w Pomianowie i Kopalnię TESM w Doboszowicach.

Powodem wizyty było oczywiście Święto Górników – Barbórka. Dzieci zaprezentowały krótkie, ale treściwe przedstawienie chcąc w ten sposób podziękować górnikom za ich trud i ciężką pracę. Gospodarze prezentowali się w pięknych górniczych strojach, częstowali dzieci słodyczami i opowiadali o swojej pracy. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć potężne maszyny na których pracują górnicy, a nawet wsiąść do ogromnej koparki. Bardzo dziękujemy za praktyczną lekcję, o tak ważnym zawodzie w naszym raju.

Agnieszka Wydra