WIELKANOCNE OBYCZAJE

Przed Świętami Wielkanocnymi klasa 1 b wraz z wychowawcą Wiolettą Ciborowską wprowadziła uczniów w nastrój świąteczny. Dnia 4 kwietnia odbył się apel dla klas I- III pt. "Wielkanocne obyczaje".

Uczniowie rozpoczęli program artystyczny powitaniem wiosny i symbolicznym utopieniem marzanny. Następnie dzieci zaprezentowały piękne stroje ludowe i wierszami opowiedziały o zwyczajach Wielkanocnych. Program był przeplatany wieloma świątecznymi piosenkami, które uczniowie wykonywali z pełnym zaangażowaniem. Uczennice: Lena  Łuczak i Ewa Żurawska zaprezentowały swoje umiejętności i pięknie zagrały: Ewa na organach, a Lenka na skrzypcach. Wiele radości i uśmiechów na widowni wzbudził taniec kurczaczków- dzieci w pięknych strojach zatańczyły do utworu Vivaldiego "Wiosna". Program artystyczny zakończony został tradycją znaną wszystkim z Poniedziałku Wielkanocnego, czyli Lanego Poniedziałku- uczniowie symbolicznie oblali wodą zgromadzoną widownię. Za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu apelu i dekoracji dziękujemy Rodzicom uczniów naszej klasy.