Pasowanie na Świetlika

Dnia 18 października 2022r. w świetlicy szkolnej odbył się Chrzest świetlicowy, czyli Pasowanie na Świetlika.

Do naszej społeczności – świetlicowej gromady, przyjęliśmy uczniów klas pierwszych. Zanim to nastąpiło, wychowankowie musieli przejść test w kilku konkurencjach sprawnościowych. Czekała ich próba zręczności, zwinności, wytrzymałości oraz umiejętności wspólnej i zgodnej zabawy. Podsumowaniem uroczystości było złożenie przysięgi, pasowanie na grzecznego świetlika magiczną różdżką i złożenie odcisku palca na Akcie ślubowania. Uświetnieniem tego spotkania były świetlicowe okrzyki, zawołania i przyśpiewki. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe naklejki, jesienne widokówki i zakładki do książek. Słodki poczęstunek był ostatnim punktem tej uroczystości. Nowo przybyłym świetlikom życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicowej gromadzie.
                                                                                                                              Wychowawca świetlicy
                                                                                                                                  Grażyna Mikulska