Kreatywna lekcja języka angielskiego

Nowe technologie mają znaczący wpływ na sposoby uczenia się i nauczania. Podczas lekcji języka angielskiego bardzo często wykorzystujemy quizy w serwisie Wordwall, a także ćwiczymy pisownię z wykorzystaniem serwisu Knoword. Niektóre zajęcia odbywają się w sali informatycznej, aby każdy uczeń mógł skorzystać z gry interaktywnej KAHOOT do utrwalenia materiału z lekcji. Media cyfrowe zwiększają zaangażowanie uczniów, a metoda grywalizacji -czyli nauki poprzez gry, sprawdza się bardzo dobrze i pozwala na poprawę efektywności procesu nauczania i uczenia się.
Kolejną innowacją w nauczaniu języka angielskiego było wykorzystanie przez panią Agatę Olewicz gry do utrwalenia materiału bieżącego w klasach 4-6. Podczas lekcji uczniowie pracowali z grą „Animal Crossing” - w której gracz wciela się w rolę burmistrza na wyspie. Do zadań gracza należy m.in. projektowanie wyglądu swojej wyspy, zbieranie surowców czy zapraszanie nowych mieszkańców. Gra jest w całości w języku angielskim i nie posiada polskiej lokalizacji.
 Do zadań uczniów należało wypełnienie tabeli dotyczącej czterech mieszkańców wyspy, jakich spotkali podczas lekcji, a także odpowiedzenie na pytania szczegółowe, jak np. Gdzie znajduje się kawiarnia? czy Jakie owoce i warzywa rosną na wyspie? Uczniowie mieli okazję, aby w kreatywny sposób powtórzyć słownictwo (m.in. nazwy zwierząt, owoców i warzyw, ubrań), jak również wybrane zagadnienia z gramatyki. Dodatkowo klasy piąte i szóste miały za zadanie opisać, jak spędzili czas na wyspie -tym samym utrwalając wykorzystanie czasu przeszłego Past Simple.
 Przeprowadzona w taki sposób lekcja na pewno zapadła uczniom w pamięć i pozwoliła na utrwalenie znanych już zagadnień.