Polonistyczne sukcesy.

Rok szkolny jest pełen wytężonej pracy, wyzwań w postaci kolejnych egzaminów próbnych, sprawdzianów, projektów i bieżącej pracy. Tym bardziej na pochwałę zasługują uczniowie, którzy podejmują wyzwania  i biorą udział w konkursach przedmiotowych. Uczennice klas siódmej i ósmych przygotowywały się z sukcesem do konkursów polonistycznych.
Maria Sokołowska, uczennica klasy 7a zajęcia trzecie miejsce w powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Konkurs ten ma długą tradycję i prestiż wśród polonistów, tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy.
   Uczennice klas ósmych, Zofia Demidowicz, Klaudia Lis oraz Maja Klimczak zakwalifikowały się do powiatowego etapu Konkursu zDolny Ślązak z języka polskiego, do etapu wojewódzkiego przeszły dwie uczennice, Zofia Demidowicz i Klaudia Lis. Zofia Demidowicz uzyskała tytuł finalistki, co jest ogromnym sukcesem.
Uczennice rozwijały swoje talenty polonistyczne również uczestnicząc w projektach szkolnych, takich jak gazetka szkolna Chrobrzanka, pisząc opowiadania, które brały udział w konkursach ogólnopolskich. Ten rok szkolny obfitował w sukcesy, ale było to możliwe dzięki pracy uczennic. Przed nimi egzaminy i koniec roku szkolnego, gdzie na świadectwie na pewno pojawi się ocena celująca z języka polskiego.