„O samorządzie terytorialnym w praktyce”

„O samorządzie terytorialnym w praktyce” - wycieczka klas ósmych

do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Kamieńca Ząbkowickiego – Pana Marcina Czernieca klasy ósme Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim pojechały do Wrocławia.

Na schodach Urzędu Wojewódzkiego przywitał nas Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Pan Grzegorz Macko oraz Burmistrz naszego miasta, a następnie mieliśmy okazję spotkać się z Wojewodą Dolnośląskim – Panem Jarosławem Obremskim oraz obejrzeć jego gabinet. Najciekawsze spotkania odbyły się jednak w sali sejmiku wojewódzkiego, gdzie wysłuchaliśmy wykładów z zakresu struktury i roli samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu, województwa oraz różnic pomiędzy kompetencjami Urzędów Wojewódzkich i Urzędów Marszałkowskich. Prelekcje wygłosili Panowie Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku, Marcin Czerniec – Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego oraz Łukasz Lach – pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Bardzo interesująca była również wizyta w Operze we Wrocławiu, gdzie poznaliśmy historię tradycji operowych we Wrocławiu od XVIII wieku, obejrzeliśmy zabytkowy budynek z XIX wieku oraz poznaliśmy jej wieloletnią działalność sceniczną.

Serdecznie dziękujemyPanom Marcinowi Czerniecowi i Łukaszowi Lach oraz Pani Agnieszce Koprzak za organizację niezapomnianej wycieczki dotyczącej praktycznych zasad funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

Sylwia Grot