XVIII SZACHOWE MISTROSTWA SZKOŁY 2022/2023

XVIII SZACHOWE MISTROSTWA SZKOŁY 2022/2023 rozegrane zostały  21.06.2023 roku. W zawodach wzięło udział 22 zawodników.  Turniej, którego organizatorem po raz osiedemnasty był nauczyciel wychowania fizycznego Tomek Piwiński rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10 minut plus 5 s na posunięcie w partii dla każdego zawodnika.
Tytuł szachowego mistrza szkoły po raz trzeci z rzędu wywalczył Antoni Krzywak  uczeń klasy 8a,  II miejsce zajął Gnaczy Aleksander uczeń klasy 5a, który w bezpośrednim pojedynku wygrał partię z Antkiem Krzywakiem, ale przegrał wcześniej z Marcelem Rawskim i uzyskał przez to mniej małych punktów tzw. Buchholz (uzupełniająca ocena jednakowych końcowych wyników dwóch lub więcej zawodników w turnieju polegająca na zsumowaniu punktów zdobytych przez ich przeciwników).  III miejsce zajął Marcel Rawski  uczeń klasy 6b. Najlepszą z dziewcząt okazała się Zuzanna Szeptun z klasy 2bgratulujemy!
Najlepsi szachiści zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, drobnymi upominkami i słodkościami. Nagrodę specjalną – statuetkę dla najlepszego pierwszoklasisty zdobył  Gnaczy Szczepan kl. 1a .  Ceremonii otwarcia turnieju i dekoracji dokonała dyrektor szkoły  Pani Bożena Kołodziej.
Nagrody ufundował organizator turnieju (medale, statuetki, batoniki) i Dyrektor Szkoły (nagrody rzeczowe, dyplomy).
Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i gratulujemy sportowej postawy!