Inauguracja roku sportowego 2023/2024

Uroczystość Inauguracji Roku Sportowego odbyła się 22.09.2023 roku. Na uroczystym apelu przygotowanym przez członków Szkolnego Koła Sportowego uczniowie złożyli ślubowanie o godnym reprezentowaniu szkoły podczas udziału w zwodach sportowych.

Apel poprowadził Antoni Ferenc-Rosikoń przewodniczący Szkolnego Koła Sportowego. W imieniu uczniów ślubowanie złożyli: Ewa Żurwska, Zofia Kałuża, Skoroda Zuzanna, Grzybczak Oskar Szmyt Damian, Gnaczy Aleksander. Apel olimpijski odczytała Marta Mroczek.
Nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Piwiński podsumował osiągnięcia sportowe z ubiegłego roku szkolnego oraz przedstawił plan Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) na rok szkolny 2023-2024. Nauczyciel przedstawił także plan pozalekcyjnych zajęć sportowych.
Ceremonii otwarcia Roku Sportowego 2023-2024 dokonała dyrektor szkoły Bożena Kołodziej, która w swoim przemówieniu podkreślała zdrowotne aspekty podejmowania aktywności fizycznej do podejmowania której zachęcała wszystkich uczniów.
  Apel przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Aurelia Plejewska i Tomasz Piwiński.