SPOTKANIE AUTORKIE Z SYLWIĄ WINNIK

12 października w szkolnej bibliotece upłynął pod znakiem spotkania autorskiego z Sylwią Winnik, naszą lokalną pisarką. Inicjatorką tego wydarzenia była pani Iwona Bukańska-Flinta. Tematem przewodnim spotkania była ulubiona seria naszych uczniów „Tymek, czarny kot i …”.

Pani Sylwia Winnik wie, że na naszych uczniów można liczyć i uwielbiają oni przygody jej bohaterów. W naszych pamięciach wciąż żywe jest przedstawienie tzw. street theatre wystawione na podstawie pierwszego przygód Tymka i jego kota Regulusa. Tematem przewodnim spotkania był drugi tom powieści „Tymek, czarny kot i śpiące lwy Hrabiego”. Uczniowie jak zawsze nie zawiedli i przygotowali wspaniałe prace plastyczne obrazujące okładkę książki pani Sylwii oraz portrety swoich ulubionych bohaterów. Wśród osób uczestniczących w spotkaniu można było ujrzeć mnóstwo kotów oraz samego Tymka. Zaangażowanie uczniów w spotkanie było niezwykłe. Wydarzenie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Pani Sylwia z nieodpartym urokiem opowiadała o drugim tomie przygód bohaterów oraz zdradziła co nieco na temat trzeciego tomu powieści na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Widać, że pani Sylwia jest pisarką z pasją - opowiedziała o poszukiwaniach inspiracji do napisania drugiej części serii oraz zdradziła kilka niesamowitych, magicznych ciekawostek dotyczących zamku w Mosznej. Po tym spotkaniu uczniowie podziękowali za niezwykłe książki, które pobudzają ich wyobraźnię, wręczając pani Sylwii Winnik bukiet kwiatów. Pani Sylwia była także honorowym gościem w akcji „Przerwa na czytanie”. Na zakończenie tego wspaniałego wydarzenia wykonano pamiątkowe zdjęcia, a niektórzy uczniowie zakupili książki z autografem powieściopisarki. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli gościć panią Sylwię w progach naszej szkoły przy okazji wydania trzeciego tomu przygód Tymka i jego przyjaciół, natomiast pani Iwonce dziękujemy za ogromne zaangażowanie w organizowanie tak magicznych spotkań i prosimy o więcej.
Wioletta Ciborowska