MOBILNE QUESTY W PAŁACU MARIANNY ORAŃSKIEJ

Uczniowie naszej szkoły nie mogą narzekać na brak atrakcji.
9 października klasy 5a i 5b wraz z wychowawczyniami Aurelią Plejewską i Wiolettą Ciborowską wybrały się do pobliskiego Pałacu Marianny Orańskiej, aby wziąć udział w mobilnych warsztatach questów edukacyjnych i historycznych wraz z rozgrywkami.
Tego dnia było bardzo deszczowo, ale dla organizatorów to żadna przeszkoda. Spotkaliśmy się we wnętrzu pałacu. Najpierw pobraliśmy aplikację, dzięki której mogliśmy skanować kody qr i rozwiązywać ukryte pod nimi zagadki. Karty z kodami ukryte były w różnych miejscach i potrzebna była nie lada spostrzegawczość, aby je odnaleźć. Pod kodami oprócz zagadek znajdowały się ciekawostki dotyczące budowy pałacu oraz Marianny Orańskiej. Wielką atrakcją były dołączone nagrania- uczniowie mieli za zadanie odszyfrowywać hasła, uważnie wysłuchiwać wskazówek i polegać na swojej wiedzy.
Interaktywne zajęcia historyczne z możliwością korzystania z telefonów zachwyciły uczniów. Na pewno zdobyta przez nich wiedza została utrwalona w tej interesujący sposób.
Dziękujemy pracownikom Gminnego Centrum Kultury za umożliwienie nam udziału w tej niezwykłej przygodzie.

Wioletta Ciborowska