Wspomnienia z wyjazdu do TEATRU LALEK do WROCŁAWIA na przedstawienie „ YEMAYA - Królowa Mórz”

W dniu 17 czerwca 2016r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim pod opieką pań : Elżbiety Cwek, Moniki Rozmis, Beaty Szczepańskiej  w ramach realizacji projektu Małych Inicjatyw Lokalnych,  udali się do Wrocławia. W planach była wizyta w teatrze lalek, gdzie obejrzeli przedstawienie „Yemaya- Królowa Mórz”.

Bohaterem bajki jest Omar. Wrażliwy i obdarzony bogatą wyobraźnią pięciolatek. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia.

Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do tajemniczego podwodnego świata pod opiekę potężnej Yemayi – Królowej Mórz.

I, jak to w baśni, wszystko skończyłoby się dobrze... tyle tylko, że tata Omara bardzo za nim tęskni. Stoi na brzegu i bez wytchnienia nawołuje swojego synka. Czy chłopiec wróci na ziemię? Czy też zostanie pod wodą, jak chciałaby królowa Yemaya? I co z tym wszystkim wspólnego ma Serce Oceanu?
„Yemaya – Królowa Mórz“ to baśń o sile wyobraźni, niezwykłej więzi ojca z synem i niebezpiecznym zderzeniu dwóch światów

            Już pierwsze chwile w budynku teatralnym wzbudziły ogromne emocje. Na każdym piętrze teatru witały nas ogromne plakaty bohaterów bajek dla dzieci, m. in. Calineczka, Czarodziejski Flet, Konik Garbusek, Piękna i Bestia, Krzyworyjek.  Dzieci wczuły się w atmosferę teatru, gdyż podczas oczekiwania na spektakl na sali było naprawdę cicho, mimo dużej ilości osób. Choć przedstawienie bardzo szybko minęło, to: wspaniała gra aktorów, bajeczna inscenizacja, cudowna gra świateł i niezapomniane efekty dźwiękowe dzieci zapamiętają na długo.

Po niezapomnianych wrażeniach uczniowie wraz z opiekunami udali  się na poczęstunek do McDonald's .Każde dziecko ze smakiem zjadło swój zestaw. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi udali się w drogę powrotną do domu.