SZANOWNI RODZICE.

Zwracamy się do Was z apelem wynikającym z niepokojących sygnałów, które dochodzą do nas na temat gry komputerowej, która ma zgubny wpływ na dzieci. Powoduje ona, że dzieci wykonują zadania, których celem jest krzywdzenie samych siebie. Informacje na ten temat pojawiły się w mediach, ale tez zareagował Rzecznik Praw  Dziecka Pan Marek Michalak oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów prosimy o zapoznanie się z informacją na ten temat, która znajduje się na stronie MEN -  Cyberbezpieczeństwo w szkołach – list Minister Edukacji Narodowej. Znajdują się tam też informacje, gdzie szukać pomocy w razie potrzeby oraz sposoby reagowania na niepokojące sygnały w zachowaniu dzieci.

My ze swej strony zapewniamy Państwa o podjęciu działań mających zapobiec jakiemukolwiek nieszczęściu. Wszyscy, tak nauczyciele jak i rodzice musimy dać dzieciom poczucie, że są dla nas ważni, że nam na nich zależy, że jesteśmy ich przyjaciółmi, nauczycielami, przewodnikami.

link do strony MEN: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji-narodowej.html