Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W miesiącu październiku świętujemy
 Koło Przyjaciół Biblioteki
zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału
w konkursach i akcjach organizowanych w ramach MMBSz

• Konkurs „Mistrz pięknego czytania”  (przeczytanie przygotowanego  fragmentu ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy- czas prezentacji maksymalnie do 2 minut), klasy  IV-VI oraz VII-III gimnazjum ( 18.10.2018r.)
  • Konkurs „Poszukiwacz książek”. Szukanie wyznaczonych książek w klasach, klasy IV-VII (22.10.2018r.)

• "Ulubiony bohater z książki- konkurs plastyczny dowolny format i metoda w kategorii klas IV-VI oraz VII- III gimnazjum (26.10.2018r.)

• Konkurs „Dzień postaci z bajek, ( przebranie się za ulubionych bohaterów książkowych )klasy  IV- III gimnazjum (12.10.2018r.)

• Z książką mi do twarzy”- Konkurs fotograficzny  dla klas IV-VI oraz VII-III gimnazjum (uczniowie przynoszą zdjęcia wykonane na papierze fotograficznym w formacie A5  (24.10.2018r.)

•  Konkurs kaligraficzny „No to się popisz!”, klasy VI-III gimnazjum(staranne przepisanie fragmentu z książki, zwrócenie uwagi na estetykę pisania, staranność i oryginalność elementów graficznych) (08.10.2018r.)

•  Konkurs  „Sowa biblioteczna”- wykonanie maskotki (sowy) w  dowolnej technice i dowolnym formacie z użyciem wszelkich dostępnych środków wyrazu plastycznego, klasy  I-III oraz IV-VIII (25.10.2018r.)

•  Konkurs „Mistrz alfabetu” (ułożenie w kolejności alfabetycznej tytuły książek oraz nazwiska autorów)  klasy IV-VI   (11.10.2018r.)

Przez cały miesiąc październik trwa akcja Podaruj książkę bibliotece”.
Przyjmujemy książki nowe, a także przeczytane w dobrym stanie.

Organizator  Koło Przyjaciół Biblioteki