KONKURS "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!"

W tym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 9 lutego 2021r., dlatego w najbliższych 3 tygodniach będziemy  realizować zadania pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!",,Bezpieczni w Internecie na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-VIII do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, do udziału w konkursach   i aktywnej realizacji zaplanowanych zadań.

ZADANIA DO REALIZACJI

• Zgłoszenie szkoły w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.
  • Promocja na stronie internetowej szkoły- informacja o realizacji i konkursach.
  • Pogadanka wychowawców z klasą na godzinie wychowawczej na temat: ,,Bezpieczni w Internecie na całym świecie”.
  • Wykonanie Gazetki klasowej na temat: ,, Bezpieczni w Internecie na całym świecie”.
  • Informatyczne lekcje edukacyjne – ,, Bezpieczni w Internecie na całym świecie”.

KONKURSY:

• Konkurs plastyczny dla klas   I – V „Bezpieczni w Internecie na całym świecie”- wykonanie indywidualne pracy plastycznej (rysunek, praca malarska, kolaż, wycinanka, wydzieranka)
  • Konkurs plastyczny dla klas   IV – VIII „Bezpieczni w Internecie na całym świecie” – wykonanie pracy przy użyciu programu graficznego Paint, Gimp
  • Konkurs dla klas IV-VIII Wykonanie gazetki na temat Bezpiecznego Internetu w  aplikacji  PADLET  ( https://padlet.com)
  • Konkurs na  wykonanie własnej dowolnej aranżacji muzycznej o tym jak chronić się przed zagrożeniami (nagranie i przesłanie fragmentu piosenki)  dla klas VI-VIII

Praca plastyczna: -  (format  A3) wykonany dowolną techniką,

KRYTERIA OCENY PRAC :

*zgodność z tematem

*samodzielne i oryginalne ujęcie tematu

*estetyka wykonania

*wkład włożonej pracy

Termin przesyłania  w/w prac konkursowych do 28.02.2021r.

do Pani I. Rudkowskiej na adres e-mail: izainfo_@poczta.onet.pl

Pani L.Jagody na adres e-mail:  ljagoda14@gmail.com

Pani A.Olewicz na adres e-mail: a.olewicz@o2.pl

Prace konkursowe wysyłamy na dowolny podany ares e-mail nauczyciela z dopiskiem w temacie:

Konkurs DBI-praca plastyczna lub praca plastyczna Paint, GIMP, lub Padlet, piosenka,

nie zapominamy o podpisaniu autora pracy.

Życzymy ciekawych pomysłów :)