Wycieczka do Złotego Stoku

Z inicjatywy rodziców uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Wycieczka miała cele nie tylko edukacyjne, ale również integracyjne po okresie nauki zdalnej i miała również charakter pożegnalny. Uczniowie kończą pierwszy etap nauki w naszej szkole. Przed nimi nowe wyzwania i nowy etap szkolnej drogi.

Czas upłynął uczniom bardzo przyjemnie. Na początku wraz z wychowawczynią W. Ciborowską oraz panią B. Postawą mieli okazję zwiedzenia Średniowiecznej Osady Górniczej, zobaczyli unikatową na skalę europejską replikę Średniowiecznej Osady Górniczej na którą składają się działające urządzenia zbudowane w skali 1:1. Mieli okazję przekonać się, jak ciężka była praca mieszkańców osady. Dzieci również uczyły się jak czerpać papier. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wybrali się również do tunelu strachu- emocje były ogromne. Następnie dla ochłodzenia zjedli lody i ruszyli na dalsze zwiedzanie do kopalni złota.

W kopalni w towarzystwie przewodnika zobaczyli 500 metrowy odcinek Sztolni Gertruda z którą jest związana legenda o zbłąkanej Gertrudzie.  Zobaczyli fascynujący Chodnik Śmierci, podziemne wodospady oraz przejechali się Pomarańczową Kolejką.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i z przyjemnością spędzili na niej czas. Na koniec wycieczki każdy uczestnik dostał certyfikat na pamiątkę.

Za pomoc w organizacji wycieczki serdecznie dziękujemy Pani Wioletcie Domaradzkiej.

W. Ciborowska