GRAND PRIX ZIEMI KŁODZKIEJ 2021 12.06.2021

Grand prix ziemi kłodzkiej 2021 - 12.06.2021 był to pierwszy turniej po przerwie spowodowanej pandemią rozgrywany stacjonarnie, w którym zagrali uczniowie naszej szkoły.

. Reprezentacja naszej szkoły składała się z pięciu zawodników: Gabriela Piwińska kl. 7a, Antoni Krzywak kl. 6a, Amelia Głąb kl. 4a, Leszek Pieczonka kl. 3a i Karol Piwiński kl. 2a. Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund tempem 10 minut plus 5 sekund na każde posunięcie. Nasi uczniowie spisali się dobrze, ponieważ na 7 punktów do zdobycia każdy z nich zdobył 4 punkty. To bardzo dobry wynik w przypadku młodszych uczniów, jednak w przypadku Gabrysi i Antka  czujemy lekki niedosyt, gdyż przed pandemią na turniejach wygrywali już po  6 partii i zajmowali miejsca  na podium w klasyfikacji open. Tym razem miejsca na podium nasi szachiści wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych z czego wszyscy się cieszymy.

Szczegółowe wyniki turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1146/results.html?l=pl&tb=10_

W okresie pandemii nasi szachiści nie próżnowali, gdyż mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności grając w turniejach online.  W okresie izolacji zagraliśmy w dwóch turniejach organizowanych przez Klub Szachowy Skoczek Siedlce na portalu lichess.org , gdzie w każdym turnieju reprezentanci naszej szkoły zajmowali miejsca na „podium” w swoich kategoriach wiekowych. Szczególnie udany był turniej organizowany z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w ramach Grand Prix Siedlec, gdzie Gabrysia Piwińska zajęła 1 miejsce w kat. dziewcząt, Antek Krzywak 1 miejsce w kat. chłopców do 14 lat, a Karol Piwiński III miejsce w kat. chłopców do lat 10.