PASOWANIE NA UCZNIA

1 października 2021 r. był dla 26 pierwszoklasistów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 wyjątkowym dniem. Ubrani na galowo, w szkolnych mundurkach i biretach na głowie, złożyli na sztandar szkoły ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Kamieniec Ząbkowicki pan Marcin Czerniec wraz z radną panią Bogusławą Tokarz, ksiądz proboszcz Jarosław Dąbrowski, pracownik Urzędu Miejskiego pani Agnieszka Rogowska – Koprzak,  przewodnicząca Rady Rodziców pani Martyna Stolarczyk, dyrektor  szkoły pani Bożena Kołodziej i wicedyrektor szkoły pani Dorota Pastuszczak oraz rodzice pierwszaków. Ceremonii pasowania dokonała wielkim, niebieskim ołówkiem dyrektor szkoły pani Bożena Kołodziej. W imieniu rodziców ślubowanie złożyła pani Anna Kuźba. W imieniu Samorządu Uczniowskiego, przewodnicząca szkoły Julia Malinowska, przywitała pierwszoklasistów w murach szkoły. Aby tradycji stało się zadość, wzorem prześwietnej Akademii Krakowskiej, uroczystość została rozpoczęta przez żaków. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Anny Stygi, zadeklarowali młodszym kolegom pomoc w szkole i życzyli sukcesów w nauce. Każdy pierwszoklasista otrzymał z rąk pani dyrektor tarczę szkolną i pamiątkowy dyplom, a od burmistrza – maskotkę i elementy odblaskowe. Rada Rodziców ufundowała dzieciom słodycze.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprezentowali gościom program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy pani Ewy Otfinowskiej. Były wierszyki, piosenki, zasady zachowania na lekcji, na przerwie i w drodze do szkoły.
W kolejnej części uroczystości  Burmistrz Gminy Kamieniec Ząbkowicki pan Marcin Czerniec wręczył uczniom klas starszych stypendia za wyróżniające wyniki w nauce oraz zachowaniu.
Po pasowaniu pierwszoklasiści z wychowawcą udali się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców.