Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich Lubin 27.11.2021

W turnieju zagrało 207 szachistów z Dolnego Śląska, którzy rywalizowali na dystansie 9 rund granych tempem 10 minut+5 sekund na ruch. Zawodnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe. Naszą szkołę reprezentowało 2 zawodników: Aleksander Gnaczy (kl. IVa) i Karol Piwiński (kl. IIIa), którzy grali w grupie chłopców do 10 lat.

Start w zawodach takiej rangi był dla naszych uczniów dużym wyzwaniem, ponieważ grali z zawodnikami trenującymi w największych klubach szachowych  naszego województwa. I nie dlatego wzięliśmy udział w takich zawodach aby było łatwo, ale po to aby grać z najlepszymi i przez to podnosić swoje umiejętności. Chłopcy dzielnie walczyli, a z  dwójki  naszych reprezentantów więcej punktów zdobył Karol Piwiński (4 punkty i 25 miejsce), choć  bezpośredni pojedynek wygrał Aleksander Gnaczy (3 punkty i 31 miejsce).

Dziękujemy naszym szachistom za sportową postawę i życzymy wytrwałości w podnoszeniu swoich umiejętności w tej trudnej dyscyplinie sportowej.

Link do szczegółowych informacji  z  turnieju kategorii C- 10