TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

Trójbój lekkoatletyczny to zawody rozgrywane dla czwartoklasistów i młodszych uczniów szkół podstawowych. Organizatorem zawodów (finału powiatowego), który odbył się 20.05.2022  była SP Złoty Stok. W zawodach wzięło udział  5 zespołów: SP Złoty Stok , SP 1 Ząbkowice Śląskie, SP Zwrócona, SP 1 Kamieniec Ząbkowicki i SP 2 Kamieniec Ząbkowicki.

Na Trójbój lekkoatletyczny składają się trzy konkurencje- bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Reprezentacja szkoły składa się z  10 zawodników,  pięciu chłopców i pięć dziewcząt. Na wynik drużyny składają się punkty uzyskane przez  4 najlepszych chłopców i 4 najlepsze dziewczęta po trzech konkurencjach.

Zawody zakończyły się  dla nas bardzo pomyślnie, ponieważ reprezentacja naszej szkoły

SP 1 Kamieniec Ząbkowicki  zajęła I miejsce zdobywając mistrzostwo powiatu!

Wszyscy są bardzo zadowoleni z wyników jakie uzyskali, to duży sukces dla naszych najmłodszych lekkoatletów.

Klasyfikacja końcowa;

1. SP 1 Kamieniec Ząbkowicki - 1099 pkt.
  2. SP Złoty Stok - 931 pkt.
  3. SP 1 Ząbkowice Śląskie - 854 pkt.
  4. SP 2 Kamieniec Ząbkowicki - 811 pkt
  5. SP Zwrócona - 731 pkt.

Skład drużyny:

1. Wojtas Jessica - kl. 4a