Projekt - Energie odnawialne

Na lekcjach fizyki w klasach VII  uczniowie brali udział w projekcie pt. „Energie odnawialne”.

Podczas lekcji uczniowie pracowali w grupach, później prezentowali swoje prace. Uczniowie  dowiedzieli się jak najczęściej pozyskuje się energię odnawialną min:

• Elektrownie wodne, gdzie wykorzystuje się energię grawitacyjną wody (np.: prąd  w rzekach),
  • Elektrownie fotowoltaiczne - z wykorzystaniem promieniowania słonecznego,
  • Elektrownie geotermalne -  a więc dzięki energii cieplnej Ziemi,
  • Elektrownie wiatrowe – z wykorzystaniem siły wiatru,
  • Biopaliw, poprzez biomasę (np.: pochodzenia roślinnego).

Uczniowie poznali wady i zalety wytwarzania energii odnawialnych.  Udział  w takich  zajęciach pozwala uczniom rozszerzyć swoją wiedzę. Moc odnawialnych źródeł energii w Polsce rośnie każdego roku w bardzo dużym tempie. Najwięcej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w Polsce generują elektrownie oparte na wietrze oraz biomasie  w ostatnim czasie także fotowoltaika. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i interesujące.