Wycieczka do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

30 listopada 2022r. uczniowie klas ósmych i siódmej wzięli udział w wycieczce do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Lekcja muzealna pomogła uczniom zrozumieć przyczyny i okoliczności napisania „ Pana Tadeusza” oraz poznali szczegóły i ciekawostki z życia Adama Mickiewicza. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat naszego wieszcza narodowego ,znali też wiele faktów historycznych, co wzbudziło uznanie u pań prowadzących zajęcia. Na pewno zaskakującym i zabawnym zajęciem było pisanie gęsim piórem maczanym w atramencie. Uczniowie z uznaniem przyznali rację, że pisanie w dawnych czasach stanowiło nie lada wyzwanie.
Miłym akcentem było też zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który wprowadził już niewątpliwie świąteczny nastrój i też wpisywał się w program wycieczki – wszak Adam Mickiewicz urodził się w wigilię 1798 roku.
Uczniowie w znakomitych nastrojach i  pełni wrażeń wrócili do domu z mocnym postanowieniem przeczytania lektury.