DZIEŃ MATEMATYKI

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Dzień Matematyki  na stałe wpisał się już w kalendarium naszego przedszkola.

Nasza najmłodsza grupa ,,Słoneczka” podczas wspólnych zabaw w ,,Krainie Figur Geometrycznych,, przekonała się kolejny raz, że ciekawą zabawą dla każdego smyka może być także matematyka. Natomiast wszystkie 4-latki rozwijały swoje umiejętności matematyczne podczas przeliczenia, rozpoznawania kształtów figur geometrycznych czy doskonalenia orientacji przestrzennej. Niedźwiadki i Krasnoludki próbowały również odpowiedzieć na pytanie, czy w życiu codziennym korzystamy z matematyki. Uczestniczyły w matematycznej gimnastyce z wykorzystaniem kostki liczbowej.  Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa muzyczno-ruchowa ,,Osiem kratek”. To był fascynujący dzień pełen matematycznych zagadek i wyzwań.