X GRAND PRIX RADKOWA I ZIEMI KŁODZKIEJ

Trzeci turniej szachowy z cyklu X Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej 2023 rozegrano  29.04.23 r. W turnieju, którego organizatorem jest klub szachowy UKS GIECEK Radków    zagrała rekordowa liczba 154 zawodników w tym  84 zawodników w grupie do lat 14, gdzie grali nasi uczniowie. Turniej rozegrano  na dystansie 9 rund tempem 10 minut plus 5 sekund na każde posunięcie. W turnieju zagrali: Karol Piwiński kl. 4a, Franciszek Michalik kl.4 b,  Gnaczy Aleksander kl. 5 a , Marcel Rawski kl. 6b i Gnaczy Szczepan (1a), dla którego był to pierwszy turniej szachowy.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszej szkoły w turnieju był Marcel  Rawski (5,0 pkt.), który zajął 7 miejsce w kategorii chłopców do lat 12.   Tyle samo punktów co Marcel zdobył Gnaczy Aleksander (5 pkt.) i 9 miejsce w kategorii chłopców do 12 lat. Michalik Franciszek i Piwiński Karol uzbierali po 4 punkty i sklasyfikowano ich odpowiednio na 13 i 14 miejscu w kategorii chłopców do lat 12. Gnaczy Szczepan w swoim debiucie zdobył 2 pkt. co pozwoliło mu zająć 11  miejsce w kategorii chłopców do 8 lat.

III turniej z  cyklu X Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej był ostatnim turniejem w tym roku szkolnym, IV turniej planowany jest po wakacjach 2023 roku.

Udział uczniów w turnieju był możliwy dzięki rodzicom, którzy dowieźli dzieci na turniej za co serdecznie dziękujemy!

Szczegółowe wyniki turnieju: