Przygotowania do świąt majowych

„Czerwień to miłość, biel serce czyste ,,piękne są nasze barwy ojczyste”.

Cały tydzień w przedszkolu minął nam na przygotowaniach do wejścia w miesiąc maj, który jest najbardziej patriotycznym miesiącem w naszym kalendarzu.
W trakcie ubiegłotygodniowych zajęć przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie znaczenie symboli naszej państwowości: biało-czerwona flaga, godło
z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego.

Aby poznać ich pochodzenie oraz utrwalić szacunek do nich dzieci we wszystkich grupach wiekowych przygotowywały prace plastyczne odzwierciedlające najbliższe sercu młodych patriotów symbole. Podczas zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne związane ze świętami majowymi, w sali każdej grupy najczęściej usłyszeć można było słowa piosenek ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, ,,Piosenka młodego patrioty”, ,,To moja Polska” oraz ,,Mazurka Dąbrowskiego” śpiewanego w postawie na baczność.
W trakcie zabaw ruchowych oraz spacerów dzieci miały okazje do przyjrzenia się ulicom Naszego Miasta przyozdobionego w najpiękniejsze biało-czerwone barwy. Wesoło i aktywnie spędzając czas przedszkolaki, przeżyły wspaniałe lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, które to na długo pozostaną w ich pamięci.