VII GRAND PRIX RADKOWA I ZIEMI KŁODZKIEJ

17.10.2020 rozegrano trzeci turniej siódmej edycji Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej organizowany przez Uczniowski Klub Szachowy Giecek Radków w Hali Sportowej w Ścinawce Średniej. Turniej odbył się w wysokim reżimie sanitarnym, którego przestrzegania pilnowali funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Prawo startu w turnieju mają wszyscy chętni, którzy grają na dystansie 7 rund tempem 10 minut + 5 dodatkowych sekund za każde posunięcie dla zawodnika.  Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach: OPEN A dla wszystkich chętnych, zgłoszony do FIDE (szybkie) i OPEN B dla dzieci i młodzieży do 16 lat.

W turnieju wzięło udział 34 szachistów i szachistek w tym reprezentanci naszej szkoły:

Gabrysia Piwińska (kl.7a), Antek Krzywak (kl. 6a), Olek Gnaczy (kl. 3a) i

Karol Piwiński (kl. 2a). Reprezentanci SP 1 Kamieniec Ząbkowicki grali w OPEN B, gdzie do rywalizacji stanęło 34 szachistów.

Najlepiej z naszych szachistów zagrała Gabrysia Piwińska, która trzeci raz z rzędu (w tej edycji Grand Prix Radkowa) zajęła II miejsce w turnieju OPEN B  wygrywając 6 z 7 partii.  Troszkę słabszy występ zaliczył zwycięzca poprzedniego turnieju Antek Krzywak, który zajął IV miejsce w turnieju wygrywając 5 pojedynków. Antek był najlepszy wśród chłopców do lat 12. Dobrze zagrali także młodsi reprezentanci naszej szkoły Olek Gnaczy (12 miejsce) i Karol Piwiński (13 miejsce), którzy wygrali po 3 partie zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Turniej wygrał (grupę OPEN A) Piotr Majocha absolwent naszej szkoły reprezentujący klub szachowy UKS Giecek Radków.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szczegółowe informacje i wyniki można znaleźć na stronie:

Podnoszenie umiejętności naszych uczniów  związanych  z  grą  w szachy  jest  możliwe  dzięki wsparciu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gminy Kamieniec Ząbkowicki , którzy przeznaczyli fundusze na organizację spotkań z dziećmi  w formie pozalekcyjnych zajęć szachowych.  Na zajęcia szachowe uczęszcza 23 uczniów, którzy podzieleni są na dwie grupy. Jedna grupa to uczniowie uczący się gry w szachy od podstaw, druga grupa to uczniowie już grający, rozwijający swoje umiejętności i reprezentujący szkołę w turniejach szachowych. Poprzez szachy dzieci wyrabiają spostrzegawczość, odwagę, odpowiedzialność za podejmowane decyzje oraz umiejętność logicznego myślenia. Duża grupa uczniów chcących uczyć się i grać w szachy cieszy, ale zawsze ograniczał nas brak sprzętu szachowego, zarówno przy prowadzeniu zajęć  jak i przy organizacji turniejów szachowych. Od niedawna problem ten został rozwiązany za sprawą wsparcia ze strony Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej, którzy przekazali 15 nowych zestawów szachowych w postaci szachownic, drewnianych bierek turniejowych i elektronicznych  zegarów  szachowych. Tak wspaniały prezent na pewno przyczyni się do rozwijania zainteresowań i umiejętności uczniów związanych z tą królewską grą.

W imieniu uczniów bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie!