DZIEŃ DZIECKA W KAMIENIECKIEJ JEDYNCE

Duży czy mały dzisiaj świętuje,
Dziś każdy jest dzieckiem i się raduje.
Małych przyjemności, wielkich miłości,
zdrowia, szczęścia i przyjemności.
Każdemu życzymy tego, co potrzebuje!
W Dniu Dziecka każdy z nas króluje!

Wszystkim DZIECIOM życzymy radosnego świętowania!

W dniu 01.06. 2021 roku już z samego rana uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim zgromadzili się na podwórzu szkolnym, aby wysłuchać życzeń, które Pani Dyrektor Bożena Kołodziej skierowała do NICH W DNIU DZIECKA.

“Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był dla Was niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością.
Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i spełniajcie swoje marzenia, bo przecież je macie”.

Następnie dyrektor szkoły odczytała list Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego Pana Marcina Czernieca oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani Bernadety Chodasewicz zaadresowany do uczniów.

“Drogie Dzieci, z okazji Waszego Święta życzymy Wam dużo uśmiechu i radości każdego dnia, spełnienia dziecięcych marzeń oraz nieustannie otaczającej Was miłości najbliższej rodziny.
Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną przyjemnych niespodzianek i inspirujących wydarzeń. Życzymy Wam drogie Dzieci abyście na swojej drodze spotkały cudownych przyjaciół i jeszcze lepszych nauczycieli. Życzymy również z tej okazji wszystkim dorosłym, aby nie zapominali, że te właśnie Dzieci wyznaczają kierunki naszego życia i uśmiechem rozjaśniają nawet najpochmurniejszy dzień”.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie otrzymali także od władz miasta wyjątkowy prezent - zwiedzanie PAŁACU MARIANNY ORAŃSKIEJ.
W towarzystwie swoich wychowawców i nauczycieli wyruszyli na zamek, aby podziwiać niezwykłą budowlę,
a także niesamowitą roślinność, która otacza pałac. Uczniowie byli dumni, że mieszkają tak blisko wspaniałej rezydencji, której architektura i malownicze położenie uczyniły ją jedną z atrakcji dla odwiedzających Dolny Śląsk. Ponadto dzieci były bardzo zadowolone i zachwycone spotkaniem w tak pięknym i atrakcyjnym miejscu, znów mogły być razem i na nowo budować klasowe relacje.
Szczególne podziękowania kierujemy więc do władz miasta za umożliwienie nam wspólnego zwiedzania pałacu,
a Pani Dyrektor za wyrażenie zgody na wyjście uczniów poza teren szkoły. To był naprawdę udany dzień- nietypowa lekcja historii i sztuki, która zakończyła się prezentem (słodkości) od Komitetu Rodzicielskiego.

Dziękujemy!