Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy w naszej szkole 25 kwietnia
Święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej, objętej prawem autorskim.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
      - napisała polska poetka, nobilistka Wisława Szymborska
 Aby uczcić ten dzień, uczniowie klasy 7 A – Krzysztof Jakimiszyn, Antoni
Krzywak oraz Bartosz Koprzak- czytali książki w klasach I-III (“Kiciotopie”, “Pszczele wesele” Aliny Przydatek), a uczniowie odwiedzający bibliotekę otrzymali czerwoną różę - symbol Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.