„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA”

“Czytanie jest jak myślenie jak modlitwa jak rozmowa z przyjacielem,
jak wyjaśnianie swoich poglądów, jak słuchanie poglądów innych ludzi,
jak słuchanie muzyki (tak! tak!),
jak przyglądanie się krajobrazowi, jak przechadzka po plaży.”
Roberto Bolaño

Książki to przede wszystkim źródło rozrywki. Większość z nas sięga po nie, żeby się zrelaksować, zanurzyć w opowiadanej historii i poznać nowy, zwykle inny, świat.
Książki budują u nas także wrażliwość i empatię, czyli umiejętność wczucia się w sytuację drugiego człowieka. Dzieje się to dlatego, że czytelnik podczas czytania obcuje z wieloma bohaterami, może się z nimi zaprzyjaźnić, a przez to wczuć w ich sytuację i lepiej zrozumieć. To bardzo potrzebna umiejętność w czasach, w których wielu z nas w codziennym pędzie nie zauważa drugiego człowieka.
W naszej szkole tradycją stało się czytanie książek. W ramach konkursu I Ty możesz zostać mistrzem pięknego czytania” uczniowie naszej szkoły rozwijali kompetencje czytelnicze. Przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów- zgłosiło się 40 chętnych. Uczestników podzielono na dwie grupy: klasy IV- VI i klasy VII- VIII. Każdy z uczestników miał 3 minuty na przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu książki.
Komisja w składzie: Pani Dorota Twardowska, Pani Aleksandra Rembiasz, Pani Mirosława Pastuch oraz Pani Wioletta Ciborowska oceniała umiejętności uczniów- m.in. płynne czytanie, emocjonalną stronę przekazu, właściwy dobór tekstu oraz ogólne wrażenia artystyczne.
     Dziękujemy organizatorce konkursu-Pani Iwonce Bukańskiej- Flinicie za wspaniałą “ucztę”, za niezapomniane źródło rozrywki, za to, że mogliśmy się zrelaksować i zanurzyć w opowiadanej historii i poznać nowy, zwykle inny świat.

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA”

W KATEGORII KLAS 4-6

I miejsce: Sokołowska Maria