Rocznica 60-lecia szkoły

1 października 2005

odbyły się uroczyste obchody 60-lecia działalności edukacyjno-wychowawczej.
Uroczystość szkoły zgromadziła wielu znamienitych gości.
Jubileusz rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, po której Wszyscy udali się do szkoły.
W pierwszej części, zasłużeni dla szkoły goście otrzymali podziękowania za wieloletnią współpracę i pomoc w rozwoju szkoły.
Na jubileusz przybyli pierwsi absolwenci p. Emilia Pawlicka (Demkowicz) oraz p. Franciszek Stopka.
Wieloletnią tradycją szkoły jest uroczyste pasowanie na uczniów pierwszoklasistów.
Pasowania dokonali trzej dyrektorzy - obecny dyrektor Rudolf Wójcik oraz byli: Jan Teichgraeber i Adam Wołyński.

Gratulacjom i życzeniom nie było końca.

Po części oficjalnej dyr. szkoły R. Wójcik zaprosił wszystkich do zwiedzania szkoły.
W klasach przygotowano wystawy: historia szkoły, tradycje i osiągnięcia uczniów, wychowawców i rodziców.
Był to czas refleksji i wspomnień.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali taniec historyczny z okresu początków państwowości oraz akademię pt. "Spotkanie pokoleń".
Rozmowę o historii szkoły, dniu dzisiejszym oraz przyszłości prowadziła z-ca dyrektora Irena Karolczak (absolwentka szkoły) i uczennica klasy 5C Paulina Ścigaj.
Rozmowę wzbogacał występ chóru szkolnego pod kierunkiem Bogumiły Pietrusewicz.

uroczysta msza święta

goscie uroczystosci