PRZERWY GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Sterczące regały uginają się
Pod ciężarem tysiąca śpiących dusz.
Po cichu, z nadzieją –
Za każdym razem, gdy otwieram książkę,
Budzi się dusza”.[Xi Chuan]

Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. W dniach 21- 25 listopada z inicjatywy pani Elżbiety Cwek,  nauczyciela bibliotekarza, tak  jak w roku ubiegłym odbywały się  Przerwy Głośnego Czytania. Dla uczniów klas IV –VI  czytano fragmenty  książki „Magiczne Drzewo” , „Charlie i fabryka czekolady”. Dla młodszych bajki, wierszyki i rymowanki. . Po wysłuchaniu dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i miały możliwość porozmawiania o książkach.

Bezpośredni kontakt dziecka z książką w bibliotece ma ogromne znaczenie i miejmy nadzieję, że spotkania takie zaowocują w przyszłości , bo jak mówi przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.