Konkursy 2017

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Biblioteka Szkolna organizuje konkursy:

• Konkurs „Niespodzianka- znajomość tytułów książek”  klasy IV-V   (04.10.2017r.biblioteka gimnazjum)

• Konkurs „Poszukiwacz książek”. Szukanie wyznaczonych książek w klasach, klasy IV-VI (06.10.2017r.- biblioteka gimnazjum )

• Konkurs Pięknego Czytania

Uczestnicy przed komisją  czytają  fragment utworu (max 4 min)  Po 3 uczestników z klas.

Proponowane książki:

klasa II-„ Czarna owieczka„

„Słoń Trąbalski”

„Pięciopsiaczki”

klasa III – „Asiunia ”

„Puc, Bursztyn i Goście”

„Legendy polskie” ( 11.10.2017r. biblioteka szkolna)

• Konkurs na najlepsze hasło o książce   klasy II- III (13.10.2017r. składamy w bibliotece- estetycznie napisane )

• Konkurs na opowiadanie swojej ulubionej książki, klasy  VI-III gimnazjum (19.10.2017r. biblioteka gimnazjum)

Zostań Bibliotecznym OMNIBUSEM      Konkurs dla uczniów klas II-III  (19.10.2017r.)

• „Moje ulubione zwierzątko”- Konkurs plastyczny- dowolna technika  dla klas I-III oraz IV-V  (20.10.2017r. –prace składamy w bibliotece  szkolnej)

• Konkurs „Czy znasz autorów książek?”

Uczestnicy muszą wykazać się znajomością autorów książek i poprawnie połączyć tytuły, klasy II- III , IV- VI (23.10.2017r. biblioteki szkolne )

• Konkurs „Stwórz ilustrację okładki do wybranej książki”. Dowolny format i technika. Klasy  I - III oraz  IV-VI (27.10.2017r.- prace składamy w bibliotece  szkolnej).

Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą wykonaną dowolną techniką plastyczną klasy  I-III oraz IV-V (30.10.2017r.)

CHĘTNI PROSZENI SĄ O ZGŁASZANIE SIĘ DO BIBLIOTEKI I DO WYCHOWAWCÓW