DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym
z najpopularniejszych owoców w naszym kraju i na świecie. Celem zajęć
i wspólnej zabawy była integracja dzieci, zachęcanie do spożywania owoców,
a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie owoców, porównywanie wielkości.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły także w zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Tego dnia wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Nie zabrakło w tym dniu degustacji tych pysznych i zdrowych owoców.

Mamy nadzieję, że  taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.