SPRZĄTANIE ŚWIATA

W piątek 23.09.2022 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w corocznej  ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem ,,Wszystkie śmieci nasze są”. Dzień rozpoczęliśmy pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci oraz celów głównych akcji tj. budowania świadomości ekologicznej dzieci i inicjowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Wszystkie dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci,  razem ze swoimi paniami udały się na wyjątkowy spacer podczas którego sprzątały plac zabaw, teren wokół przedszkola oraz pobliską okolicę. W przedsięwzięciu wzięli także udział rodzice naszych dzieci, którym bardzo dziękujemy za wsparcie.

Jesteśmy przekonani, że udział naszych wychowanków w akcji Sprzątania świata przyczyni się do ukształtowania ich wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz potrzebę dbania o nasze wspólne otoczenie.