DZIEŃ JABŁKA

28 września 2022r. uczniowie klas młodszych obchodzili Światowy Dzień Jabłka. Głównym celem akcji było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i promowanie zdrowego odżywiania.

Na lekcji przyrody dzieci poznały budowę owocu i etapy jego rozwoju. To nietypowe święto było również okazją do kulinarnych zmagań i aktywności plastycznej.

Uczniowie klas drugich z wielkim zapałem przyrządzali, a potem degustowali  samodzielnie wykonany deser z jabłek w postaci sałatki. Na zajęciach plastycznych rysowali  prace pt. „Dzban z jabłkami”. Pierwszoklasiści przedstawiali ten wyjątkowy owoc dowolną techniką plastyczną. W ruch poszły farby i kolorowa bibuła.

Dzień Jabłka z pewnością przekonał wszystkich, że ten popularny, polski owoc ma wiele zalet i warto go schrupać podczas przerwy w szkole.

Ewa Otfinowska