Spotkanie z członkami Koła Łowieckiego ,,Jeleń” w Kamieńcu Ząbkowickim

W dniu 8 maja wszystkie przedszkolaki miały przyjemność uczestniczenia w spotkaniu
z członkami Koła Łowieckiego ,,Jeleń” w Kamieńcu Ząbkowickim, które reprezentował Pan Zdzisław Kril oraz Pan Dominik Kril.

Celem spotkania było: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, zapoznanie z rolą myśliwego, jaką odgrywa w życiu lasu,

w szczególności przybliżenie dzieciom tradycji, które kultywują członkowie Koła Łowieckiego ,,Jeleń” oraz ich ciężkiej pracy związanej z gospodarką leśną.

Mieliśmy również możliwość obejrzenia pięknej wystawy poświęconej Jubileuszowi 75-lecia założenia Koła Łowieckiego ,,Jeleń".

Ogromne wrażenie wywarły na dzieciach sygnały łowieckie, które stanowią nieodłączny element polowań. Są one krótkimi utworami muzycznymi granymi na rogach myśliwskich. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, za które składamy serdeczne podziękowania, a zdobyte informacje i ciekawostki poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych dzieci.