"Wszystkie dzieci nasze są..."

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają zarówno młodsze, jak i starsze przedszkolaki. Każdy z nas pragnie by w tym dniu na buzi każdego przedszkolaka pojawił się uśmiech, radość i szczęście, by był on pełen atrakcji oraz zapadł każdemu dziecku w pamięci na długo. W naszym przedszkolu staraliśmy się jak tylko to możliwe umilić czas naszym dzieciom.

W dniu 1 czerwca zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka.

Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno - ruchowych prowadzonych przez panią animatorkę, której występ był prezentem dla dzieci od naszej Pani Dyrektor. Udział w ćwiczeniach sprawnościowych, w zabawach z chustą animacyjną czy taniec przy skocznej muzyce na świeżym powietrzu sprawił dzieciom wiele przyjemności.

Po wspólnych pląsach i tańcach dzieci mogły chwilkę odpocząć zajadając pyszne słodkości upieczone przez naszych rodziców.

Po odpoczynku przyszedł czas na swobodne zabawy na terenie ogródka, gdzie dla dzieci przygotowane zostały atrakcje przez Radę Rodziców na czele z naszą przewodniczącą Panią Martyną Stolarczyk: bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki i popcorn. Każde dziecko, wedle swojego uznania i zainteresowania, mogło skorzystać z tego, co mu się spodobało.

Dużą atrakcją dla dzieci było także spotkanie z policjantami z posterunku policji w Kamieńcu Ząbkowickim którzy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji oraz zaprezentowali wyposażony wóz policyjny.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Burmistrz Marcina Czerniec, który
z przyjemnością obejrzał nasze występy, a po złożeniu wszystkim dzieciom życzeń wręczył im ulubione jajka niespodzianki. Do życzeń przyłączyła się również wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Sylwia Demidowicz.

Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, przedszkolaki miały również możliwość uczestniczenia w spotkaniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Uczennice z klasy 7 naszego zespołu w bardzo interesujący sposób przedstawiły dzieciom najważniejsze wiadomości. Dużym zainteresowaniem była pozycja boczna ustalona oraz opatrywanie ran bandażem.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że Dzień Dziecka dla naszych przedszkolaków był bardzo wyjątkowy, szczególne podziękowania składamy rodzicom za drobne upominki dla dzieci, pomoc oraz pyszne słodkości.

Ten dzień na pewno na długo zapadnie naszym dzieciom w pamięci, sprawił wszystkim wiele radości. Życzymy dzieciaczkom, aby każdy dzień był dla Was tak radosny jak ten.