DZIEN JABŁKA

Dnia 28 września swoje święto obchodzi jedno z najsmaczniejszych owoców i najbardziej lubiane - jabłko.  Z tej okazji we wszystkich  grupach w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia oraz zabawy z jabłkiem w głównej roli.

Celem zajęć była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do degustacji pod różnymi postaciami ze względu na walory zdrowotne i odżywcze. Dzieci poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek, oraz zapoznały się z etapem rozwoju jabłka.

W tym dniu nie mogło zabraknąć zabaw w kole przy piosenkach: ,,Hej pełno jest jabłek w naszym sądzie", ,, Małe czerwone jabłuszko". Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z jabłkiem w roli głównej.