ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi do zwierząt i uświadamianie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

W naszym przedszkolu uświadamiamy to maluchom od najmłodszych lat. Tego dnia w każdej grupie dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców, poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne kolorując obrazki, wydzierając z kolorowego papieru oraz lepiąc zwierzątka z  plasteliny.  Aby jeszcze bardziej uczcić obchody Światowego Dnia Zwierząt- udaliśmy się do pobliskiej Przychodni Weterynaryjnej PtakVet, gdzie zapoznaliśmy się z pracą weterynarza, zwiedziliśmy pomieszczenia przychodni, mogliśmy obejrzeć przedmioty lekarskie i urządzenia, którymi na co dzień posługuje się weterynarz, a także zdobyliśmy wiedzę na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych.

W tym dniu wszystkie dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.