SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami i Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom w ramach realizacji Programu preorientacji zawodowej trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola pana Piotra Bondarczuka oraz Sławomira Kubackiego, którzy na co dzień pracują w Kopalni Surowców Mineralnych ,,Byczeń”.

Panowie opowiedzieli nam o ciężkiej i bardzo niebezpiecznej pracy jaką wykonuje górnik, a przedszkolaki miały możliwość z bliska przyjrzeć się, jak wygląda jego galowy mundur.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się czapka, o której również była mowa, gdyż Pan Piotr i Pan Sławek przybliżyli dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto według określonej hierarchii je nosi.

Na pożegnanie Aleksander z grupy Motylki złożył piękne życzenia naszym gościom, a pozostałe przedszkolaki wręczyły drobny upominek. Natomiast dzieci obdarowane zostały przez gości pysznymi cukierkami.

Dopełnieniem tego ciekawego spotkania było wykonanie pamiątkowych zdjęć z górnikami. Dzięki takim spotkaniom, dzieci nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników.