ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Więc, jak co roku 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wraz z Panią dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz swoimi pomocnikami zaraz przed śniadaniem jeszcze odwiedził najstarsze Motylki w szkole, które zostały obdarowane prezentami, a następnie wszyscy udali się do budynku przedszkola, gdzie czekały już pozostałe grupy. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały spotkanie ze świętym Mikołajem. Były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się już blisko niego – troszkę zawstydzone.

Przedszkolaki z poszczególnych grup śpiewały przygotowane piosenki, recytowały wierszyki, rozmawiały z Mikołajem oraz opowiadały o zabawach w Przedszkolu. Nie zabrakło zabaw tanecznych w kole z naszym wyjątkowym gościem i jego pomocnikami oraz pamiątkowych zdjęć. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać ale obiecał, że wróci za rok.

Oczekiwana cały rok wizyta Św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości.