„W krainie bajek i baśni”.

Dzieci lubią słuchać, jak im się czyta bajki, uwielbiają także je oglądać, ale największą frajdę sprawia im zabawa w teatr.

Minione dwa tygodnie w naszej świetlicy szkolnej obchodzone były pod hasłem „W krainie bajek i baśni”. Przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze baśnie i bajki H. Ch. Andersena i Braci Grimm m.in.: Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu, Kopciuszek , Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Roszpunka.
W trakcie czytania przez nauczyciela opowieści, dzieci brały udział w inscenizacji, odgrywając różne role, wcielając się w charakterystyczne postacie. Kolorowe stroje i rekwizyty nadały przedstawieniom wyjątkowego klimatu. W świetlicy gościliśmy również bibliotekarkę szkolną Panią Iwonę Bukańską-Flintę, która za sprawą czarodziejskiej różdżki przemieniła się w Bajkową Wróżkę. Świetliczki opowiadały swoje ulubione bajki, brały udział w quizie, po czym rozwiązywały krzyżówkę.
Na zakończenie naszego spotkania, Bajkowa Wróżka obdarowała dzieci lizaczkami i naklejkami oraz zapowiedziała kolejną wizytę. Świetlicowym okrzykiem „Zawsze, wszędzie, tu i tam, gość jest bardzo miły nam!” pożegnaliśmy Bajkową Wróżkę.

Wychowawca grupy
                                                                                                                                                Grażyna Mikulska