Szkoła i przedszkole na zielono – obchody Dnia Świętego Patryka

W tym roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Święto obchodzone jest 17 marca. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.

Uczniowie mieli za zadanie przyjść w tym dniu ubrani na zielono. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.
Dodatkowo w tym dniu odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas 4 i 5. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu wiedzy o historii, tradycjach i kulturze tego kraju. Konkurs został przygotowany przez nauczycielki j. angielskiego – p. Annę Stygę oraz p. Agatę Olewicz.
Dziękujemy za zaangażowanie w szkolne obchody tego święta.