ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Kota święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego.

Należy przypomnieć, że człowiek udomowił wąsatego czworonoga prawie dziesięć tysięcy lat temu, ale dopiero 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta, a w 2006 roku zaakceptowane zostało także w Polsce. W związku z obchodami, tego dnia w naszej szkole dzieci przyszły ubrane i umalowane na wzór swojego puchatego pupila. Śpiewaliśmy piosenki o kotkach, bawiliśmy się w zabawy związane z kotkami, oglądaliśmy ciekawostki o różnych kotach na świecie. Wyjątkowo udane było zadanie związane z narysowaniem lub namalowaniem bohatera dnia. Koty na ilustracjach prezentowały się wyjątkowo dumnie i niezwykle prawdziwie.